Jak wybrać zespół na wesele?

Jak wybrać zespół na wesele?

Przygotowania do ślubu nie jednemu spędzają sen z powiek. Do ogarnięcia jest wiele spraw: sala, wybór tortu, sukni ślubnej i garnituru, wynajęcie samochodu i zespołu muzycznego. W doborze sukni ślubnej nie pomożemy, ale chętnie podzielimy się wskazówkami, jak dobrze wybrać muzyków. W końcu jako zespół weselny MOTIV VIP posiadamy w tym temacie bardzo duże doświadczenie. 

Po pierwsze: opinie

Nikt przecież nie chce kupować kota w worku. Najlepiej więc zrobić rekonesans, który z zespołów muzycznych fajny jest. Jak to zrobić? Sposoby są dwa: 

  • popytać przyjaciół i znajomych, którzy ten wielkie dzień mają za sobą. Na pewno chętnie podzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat zespołu muzycznego,
  • zrobić dokładny reaserch w internecie. Poszukiwanie informacji w sieci przynieść może nam cenną wiedzę. Jeżeli nie mamy żadnych namiarów na muzyków, wystarczy w przeglądarce wpisać np. zespół weselny Opole lub fajne zespoły weselne opolskie. Przeglądarka wskaże nam zespoły, które grają w tym mieście albo w okolicy. 

Krokiem drugim będzie zapoznanie się z wizytówką firmy na Google. Dlaczego? Ponieważ każdy szanujący się zespół takową wizytówkę posiada. Można z niej dowiedzieć się o danych teleadresowych, w tym szczególnie o numerze telefonu, adresie witryny internetowej, zobaczyć zdjęcia zespołu i poznać opinie internautów na ich temat. To ostatnie narzędzie jest niezwykle przydatne, ponieważ z pierwszej ręki możemy dowiedzieć się, czy dany zespół weselny spisał się na weselu, czy goście byli zadowoleni, czy robił bardzo długie przerwy w graniu itp. 

Po drugie: cena

Minęły czasy, kiedy powiedzenie „zastaw się, a postaw” miało racje bytu. Obecnie ludzie bardziej do sprawy podchodzą zdroworozsądkowo. Aby dowiedzieć się, jaka jest cena wynajęcia zespołu weselnego, też najlepiej podpytać zamężnych i żonatych znajomych, którzy kwestie te mają świeżo za sobą. Niektóre zespoły muzyczne na swoich stronach publikują otwarcie swoje cenniki. Jeżeli jednak ich nie znajdziemy, warto skontaktować się telefonicznie z potencjalnie najciekawszym zespołem i wypytać o jego warunki angażu. Pomocne będzie również wyszukanie informacji w internecie, w przeglądarce wystarczy napisać np. „forum cena zespołu weselnego Opole” i Google powinno „podrzucić” nam pasujące strony www.

Po trzecie: dopasowanie

Abyście byli zadowoleni z zespołu, musi pomiędzy Wami „zagrać”. Rozwijając temat, jeżeli chcecie muzyki w rytmach disco polo, to angaż kapeli rockowej byłby poważnym błędem. Jak więc sprawdzić, jaką muzykę preferuje Wasz zespół muzyczny? Wystarczy wejść na ich stronę i przesłuchać zamieszczone tam piosenki. Warto się również upewnić, po prostu dzwoniąc do zespołu i wypytując o ich repertuar. Muzycy na pewno chętnie opowiedzą o swojej pracy czy o dodatkowych atrakcjach, które mają w swojej ofercie. 

Reasumując, wiedza to podstawa do dokonania odpowiedniego wyboru zespołu muzycznego. Chętnie podzielimy się z Wami naszą wiedzą w kolejnej części naszego poradnika. 

Jak wybrać zespół na wesele?
Przewiń na górę