Ile kosztuje zespół weselny?

Ile kosztuje zespół weselny?

Każdy stojąc przed organizacją własnego wesela, zastanawia się, ile go będzie kosztować całe przedsięwzięcie. Jednym z wydatków jest wynajęcie zespołu muzycznego na wesele. Jeżeli interesuje Cię, ile kosztuje zespół weselny, trafiłeś w odpowiednie miejsce. Koniecznie przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się, jakie stawki obowiązują w roku 2021 i 2022.

Wiele osób w poszukiwaniu informacji odnośnie kosztów, szuka informacji w internecie, wpisując w przeglądarkę słowa „zespół weselny cena” albo „ile kosztuje zespół weselny”. Zapewne nie jeden oniemiał, gdy zorientował się z lektury internetowych wpisów, że ceny poszczególnych zespołów mogą się różnić od siebie nawet o 10 tys. zł. Skąd te rozbieżności?

Od czego zależy cena zespołu weselnego?

  • od ilości osób w zespole – wiadomo, czym więcej muzyków, tym honorarium musi być wyższe.
  • czasu występu – niektóre zespoły występują jedynie do 2:00, inne natomiast zapewniają całonocne granie, do tzw. ostatniego gościa.
  • doświadczenie na scenie muzycznej – umiejętności zdobywane latami przez zespół weselny również musi mieć swoją cenę. To od nich przecież zależy wysokość poziomu scenicznego.
  • zapewnienie odpowiedniego oświetlenia i nagłośnienia – im lepsze efekty świetlne i nagłośnienie, tym wynagrodzenie dla zespołu większe.
  • miejsce uroczystości – pamiętajmy, że kosztem dla muzyków jest również dojazd na miejsce imprezy. W cenę zespołu weselnego uwzględniona jest i ta opłata.
  • skąd pochodzi zespół – fakt, czy zespół weselny pochodzi z dużej aglomeracji czy z mniejszego miasta też ma ogromne znaczenie w przypadku cennika.

Cena zespołu weselnego 2021 i 2022 r.

Przechodząc do sedna sprawy, koszt wynajęcia zespołu weselnego mieści się w przedziale cenowym 7.5000 zł do 9.000 zł. Jest to cena za angaż profesjonalnych muzyków, którzy występ na weselu nie traktują jako „fuchy”, ale swoją działalność zawodową.

 

 

Ile kosztuje zespół weselny?
Przewiń na górę